Wyróżnienie dla Julii Wojt

w Konkursie na Exlibris

Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie

W maju 2016r. Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie zorganizowała  pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie prof. dr hab. inż. Mariana Miłka konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych, licealnych i studentów.

Tematem konkursu było wykonanie projektu Exlibrisu, czyli graficznego znaku bibliotecznego, którym będą sygnowane książki i inne materiały Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań plastycznych, w szczególności grafiką artystyczną, projektowaniem, promowanie młodych talentów, promocja PWSZ w Sulechowie oraz szerzenie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

Jury konkursu powołane przez dyrektora Biblioteki PWSZ w Sulechowie, przy ocenie prac brało  pod uwagę: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność ujęcia tematu, czytelność znaku własnościowego, walory artystyczne pracy i estetykę wykonania.

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice z klasy III gimnazjum, Paulina Oskwarek i Julia Wojt. Uzdolnione plastycznie dziewczęta pod moim okiem wykonały ciekawe prace z elementami kojarzącymi się z Uczelnią i czytelnictwem.

Spośród  170 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami graficznymi, jakie wpłynęły na konkurs  z 30  szkół,   Julia Wojt zdobyła wyróżnienie.

Dnia 09 czerwca 2016r. w Bibliotece PWSZ odbyła się uroczystość, podczas której Julia odebrała  dyplom i nagrodę.

Nauczyciel plastyki: Ewa Sosnowska