Z radością informujemy, że nasza szkoła dostała się do programu "Aktywna Szkoła".
Program ten polega na kompleksowym wsparciu aktywności fizycznej skierowanej w szczególności do dzieci i młodzieży.
Z radością informujemy, że nasza szkoła dostała się do programu "Aktywna Szkoła".
Program ten polega na kompleksowym wsparciu aktywności fizycznej skierowanej w szczególności do dzieci i młodzieży.
Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Kolsko z dnia 10 lutego 2025 r.:
- od dnia 19 lutego do 26 lutego 2025 r. rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Kolsku składają " Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego przez dziecko".
-od dnia 27 lutego do 21 marca 2025 r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola Publicznego w Kolsku na rok szkolny 2025/2026.
Wnioski można złożyć:
- w formie elektronicznej poprzez wysłanie na adres: zekolsko@wp.pl
- w formie papierowej w sekretariacie szkoły ( ul. Piastowska 48) .
Wnioski można pobrać na stronie internetowej szkoły ( poniżej)w wersji edytowalnej lub w formie papierowej - w sekretariacie szkoły.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola udzielane są w sekretariacie szkoły - nr telefonu 683524544.
Wnioski do pobrania oraz Zarządzenie Wójta Gminy Kolsko w prawie rekrutacji i obowiązujących terminów - w plikach poniżej.
Uczniowie klasy szóstej w Szkole Podstawowej w Kolsku zmierzyli się z kolejnymi zadaniami.
Tym razem część uczniów wylosowała wiersz. Zadaniem było narysować utwór tak, jak go zrozumieli. Bardzo dziękuję E Kr Ska za przygotowaną pomoc.
Pozostali uczniowie wylosowali zdjęcie, ale tylko połowę. Jako zadanie musieli stworzyć portret pisarki pod hasłem: „Twarze Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”.
Młodzież okazała się bardzo kreatywna, zdolna a przede wszystkim wrażliwa literacko.
19 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o dinozaurach, brały udział w różnych konkurencjach, udały się na wykopaliska, gdzie szukały skamieniałych szkieletów oraz podążały śladami dinozaurów. Wykonały również przepiękne prace plastyczne związane z dinozaurami. Ten dzień był pełen wrażeń!
ZAJĘCIA Z SZYDEŁKOWANIA BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY W KAŻDY PIĄTEK
OD GODZ. 13.15 .
PROSZĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ SZYDEŁKO ORAZ WŁÓCZKĘ.
DO ZOBACZENIA 28 LUTEGO :)))
Tym razem uczniowie klasy piątej pod opieką p. Marty Kowalczyk-Hetnar przygotowali kartki walentynkowe dla kolegi/koleżanki w oparciu o fragmenty utworów poetki .
Pani Marta Kowalczyk-Hetnar z uczniami przystąpiła do Projektu: Pawlikowska - Jasnorzewska !
Praca podzielona została na kilka etapów.
Pierwszy: zadaniem uczniów klasy szóstej było przygotowanie plakatów przedstawiających życiorys, ciekawostki, podróże poetki.
Młodzież wykazała się pomysłowością w przygotowaniu prac.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że życie poetki było bardzo interesujące i niezwykłe.
W dniu 13.02 odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. To dzień niezwykły i długo wyczekiwany przez dzieci. Dzieci tego dnia przeniósły się do KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic.Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, przeplatane zabawamii konkursami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu dzieciom. Dziękujemy Radzie Rodziców za niespodzianki i rodzicom w przygotowaniu pięknych balowych strojów. Do zobaczenia za rok.
Dnia 13 lutego 2025 roku w klasie 2, na zaproszenie wychowawczyni, Pani Anny Czai oraz uczniów odbyła się lekcja biblioteczna, którą przeprowadziła Pani Bożena Malta - bibliotekarka.
Dzieci pięknie wysłuchały 3 rozdział lektury Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek„ oraz opowiadały treść 1 i 2 rozdziału.
Książka ta bardzo podoba się drugoklasistom, jest pełna humoru i fantastycznych przygód skarpetek, które uciekły z łazienki na ulicę.
Dalsze przygody uczniowie będą czytali w domu.
Dziękuję za udział we wspaniałej lekcji :)
W ciągu minionego tygodnia, 6-latki, podczas zajęć edukacyjnych w przedszkolu, wzięły udział w II etapie programu "Mali Wielcy Odkrywcy", który był poświęcony wodzie. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wody, obserwowały i wykonywały proste eksperymenty związane z przemianami stanu skupienia wody.
Na drodze eksperymentów poznawały właściwości przemieszczania się wody, obserwowały właściwości wody pod wpływem różnych substancji (soli, kawy), następnie eksperymentowały co pływa, a co tonie. Podczas zajęć zapoznały się z pojęciem gęstości wody i jej wpływu na różne substancje, a także obserwowały jak woda wpływa na widzenie różnych przedmiotów, wykonywały eksperymenty związane z właściwościami optycznymi wody, doświadczały zjawiska załamania światła i działania napięcia powierzchniowego wody.
Wszystkie przeprowadzone podczas zajęć eksperymenty, były bardzo interesujące i angażowały dzieci do działania, rozbudzały ich ciekawość. Przyrządy i pomoce dydaktyczne z "Naukowego Pudełka", sprawiły, że przeprowadzone zajęcia były dla dzieci fascynującą zabawą.
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klasy I pod czujnym okiem pani Aliny Kurzyńskiej realizują program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu jest wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu oraz w Internecie. Od września dzieci uczestniczą w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane przez organizatora programu materiały edukacyjne, a także gry i zabawy edukacyjne dobrane przez wychowawczynię. Pani Alina wraz z Kubusiem Puchatkiem uczą pierwszoklasistów, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, deskorolce, hulajnodze. Przypominają również zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i na wycieczce oraz wyjaśniają jak udzielić pierwszej pomocy i wezwać pomoc będąc samemu w domu. Poruszone zostało również zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Powered by aSc EduPage