Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowo-walentynkowa.
Zabawa karnawałowo-walentynkowa
Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej z wizytą w Publicznej Bibliotece w Kolsku
W dniu 12.04.2018 r. uczniowie klasy IIIb odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Kolsku. Wizytę tę zaplanowano w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, której celem jest promocja czytelnictwa. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki publicznej.
Pani bibliotekarka przygotowała atrakcyjne niespodzianki dla uczniów: zadawała zagadki dotyczące biblioteki i literatury dla dzieci oraz przedstawiła prezentację multimedialną Z książką za pan brat. Odwiedziny przebiegły w miłej atmosferze, a lekcja biblioteczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci podarowały czytelnikom Publicznej Biblioteki własnoręcznie wykonane zakładki do książek i wyraziły chęć złożenia w bibliotece publicznej kolejnych wizyt.
Sylwia Mączewska
Zdjęcia Biblioteka.
Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Parku Trampolin
W dniu 14.06.2018 r. uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej wybrali się do Parku Trampolin - Skokoloko w Zielonej Górze. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Trampolin - Skokoloko sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.
Sylwia Mączewska
Zdjęcia SkokoLoco.
Święto Patrona Szkoły
Tradycją naszej szkoły są obchody Święta Patrona Szkoły. W środę, 13 czerwca 2018 r., odbyła się uroczystość poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Uczniowie klas VI - VII szkoły podstawowej i II - III gimnazjum zasiedli na widowni, skupiając swoją uwagę na przedstawieniu poświęconym życiu i twórczości naszego patrona.Zdjęcia Święto Patrona Szkoły.
Wycieczka do Jezior Wysokich
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Jezior Wysokich.
Sprawozdanie z wycieczki znajduje się tutaj
Wycieczki LOP ⇒ Wycieczka do Jezior
Projekt gimnazjalny kl II
W środę, 13.06.2018 uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali uczniom klas VI, VII oraz III gimnazjum efekty swojej pracy przy tworzeniu projektu edukacyjnego. W tym roku uczniowie zajęli się bezpieczeństwem w Internecie w rozbiciu na poszczególne tematy:
1. Blaski i cienie Internetu.
2. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
3. Cyberprzemoc.
4. Portale społecznościowe - zagrożenia.
Mamy nadzieję, że wszyscy - słuchacze i prezenterzy - w życiu codziennym będą się stosować do reguł użytkowania Internetu, żeby byli bezpieczni, czujni i niebezkrytyczni.
Zdjęcia Projekt edukacyjny II gimnazjum.
GALA TALENTÓW
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gala Talentów
Dzień Ziemi – sadzenie drzew liściastych
W dniu 26 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Kolsku posadzili drzewa liściaste na terenie Starego Cmentarza w Kolsku. Każda klasa zakopała przy swoim drzewie „Kapsułę czasu”(mały, zakręcony słoiczek), gdzie umieszczona została lista uczniów klasy, data, imię i nazwisko dyrektora szkoły oraz imię i nazwisko wychowawcy klasy.
Drzewa zostały przekazane szkole przez Nadleśnictwo w Sławie.
Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia były nauczycielki:
Alina Skrzypczak i Sylwia Mączewska przy współpracy z Iwoną Zawadzką przedstawicielką Rady Rodziców.
INFORMACJA
NA STRONIE ELEKTRONICZNEGO DZIENNIKA LIBRUS - SYNERGIA, W ZAKŁADCE TERMINARZ, DOSTĘPNE SĄ ZASTĘPSTWA NAUCZYCIELI, ZACHĘCAM DO KORZYSTANIA.
dyr. R. Lisiewicz
ANKIETA DLA RODZICÓW
Szanowni Rodzice!!
Uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże nam zdiagnozować sytuację w naszej szkole i dostosować do Państwa oczekiwań treści programu wychowawczo - profilaktycznego w kolejnym roku szkolnym.
Serdecznie dziękujemy.
Prosimy kliknąc w poniższy link i wypełnić ankietę.
Sudoku
28 marca 2018 odbył się I etap konkursu z matematyki SUDOKU. Aby zakwalifikować się do etapu II należało prawidłowo rozwiązać przynajmniej jedno z trzech SUDOKU w ciągu
45 minut. Spośród 35 uczestników konkursu do etapu II zakwalifikowało się 14 uczniów:
Cycoń Patryk klasa 7
Michałowska Katarzyna klasa 7
Zięciak Jeremiasz klasa 2 gimnazjum
Maniarska Zofia klasa 6
Szulc Maria klasa 6
Sokolnicka Oliwia klasa 5
Szymańska Cecylia klasa 5
Kałek Anna klasa 5
Pączek Zuzanna klasa 5
Buda Marta klasa 5
Jakubowski Fabian klasa 7
Tomaszewska Paulina klasa 7
Szajek Julia klasa 7
Uchman Edyta klasa 6
11 maja 2018 odbył się II etap konkursu SUDOKU. Aby zakwalifikować się do etapu III czyli finału należało prawidłowo rozwiązać trzy SUDOKU w ciągu 45 minut. Spośród 14 uczestników, do etapu III zakwalifikowało się 10 uczniów:
Cycoń Patryk
Michałowska Katarzyna
Maniarska Zofia
Szulc Maria
Sokolnicka Oliwia
Szymańska Cecylia
Buda Marta
Tomaszewska Paulina
Szajek Julia
Uchman Edyta
23 maja 2018 odbył się III etap czyli finał konkursu SUDOKU. 10 uczestników w etapie III rozwiązywało tym razem SUDOKU na czas. Znamy już wyniki:
I miejsce czyli mistrzem SUDOKU została Szajek Julia z klasy VII. Julia rozwiązała SUDOKU w 7 minut.
II miejsce czyli wicemistrzem został Cycoń Patryk z klasy VII. Patryk rozwiązał SUDOKU w 10 minut.
Ex aequo III miejsce zdobyły Buda Marta i Sokolnicka Oliwia z klasy V. Marta i Oliwia rozwiązały SUDOKU w 11 minut.
Na wyróżnienie zasługują Michałowska Katarzyna z klasy VII, Kałek Anna i Szymańska Cecylia z klasy V , którym także udało się dobrze rozwiązać SUDOKU, ale w nieco dłuższym czasie od poprzedników.
Brawa dla wszystkich!
GRATULUJEMY wygranych, cierpliwości i logicznego myślenia!
Wycieczka do Parku Fizyki
Dnia 9 maja 2018roku uczniowie naszej szkoły z klas VI – VII (Jagoda Nogajewska, Zuzanna Laska, Zuzanna Zięciak, Patryk Cycoń, Fabian Jakubowski, Paulina Tomaszewska) i z klas II – III gimnazjum (Maja Witkowska, Roksana Kulik, Michał Marciniak, Jeremiasz Zięciak) wraz z opiekunem Renatą Walkowiak wzięli udział w uroczystym otwarciu parku fizyki w Nowej Soli. Nowa atrakcja edukacyjna – Park Fizyki powstał w Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym. Po przywitaniu zaproszonych gości i występach artystycznych uczniów z nowosolskich szkół, wszyscy przystąpili do zwiedzania parku położonego na powierzchni ponad czterech hektarów. Uczniowie oglądali, badali prawie pięćdziesiąt zainstalowanych urządzeń interaktywnych z zakresu mechaniki, akustyki, hydrostatyki i optyki. Między innymi można sprawdzić jak działają dzwony rurowe, kamienne cymbały. Z zakresu hydrostatyki dostępne są m.in.: wir wodny, woda w wirującej kuli i woda w obracanym cylindrze. Wiele emocji wzbudziły zasady działania lustra walcowego o zmiennej krzywiźnie czy równoważnia walcowa. Weszliśmy do Parku Fizyki na niemal miesiąc przed otwarciem.
Zawody Sportowe
Oto wyniki naszych uczniów z ostatnich zawodów sportowych:
- Dziewczyny z 6 klasy uzyskały 2 miejsce i przeszły do następnego etapu rozgrywek,
Turniej dziewczyn odbył się w Nowej Soli dnia 11 maja. Dziewczyny zajęły 2 miejsce i awansowały do nastpenego etapu.Chłopcy z gimnazjum po rywalizacji w Lubęcinie, z Konotopem, z Lubięcinem i Przyborowem awansowali do następnego etapu, gdzie ulegli zespołom z Otynia, Nowej Soli i Kożuchowa i odpadli z rozgrywek.A te wyróżnienia lekkoatletyczne indywidualne to w ramach czwartkow lekkoatletycznych, które odbywają się cyklicznie w Nowej Soli:
-
Dawid Mielcarek 1 miejsce w biegu na 1000m
-
Antek Mielcarek 2 MIIEJSCE
- Lucjan Śliwiński 1 miejsce w biegu na 1000m
- Kacper Niezgoda 2 miejsce
Gratulujemy :)Zdjęcia Zawody sportowe.
- Dziewczyny z 6 klasy uzyskały 2 miejsce i przeszły do następnego etapu rozgrywek,
Wycieczka przedszkolaków do Parku Krasnala w Nowej Soli
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka przedszkolaków do Parku Krasnala w Nowej Soli.
Warsztaty kulinarne
ZOSTAŃ KUCHMISTRZEM!
Po raz kolejny (w ramach projektu - ,,Aktywny Rodzic”) odbyły się w naszej placówce warsztaty – tym razem kulinarne! Hasłem przewodnich inspiracji były … GOFRY!
Nie trzeba (chyba) nikogo przekonywać do tego, że Dzieci oraz Rodzice z wielką werwą zabrali się do pracy! Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wypieki. Każde dziecko mogło samo zdecydować, z czym będzie je jeść. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej (świadczyła o tym ilość dokładek)!
Obserwując zapał, jaki towarzyszył dzieciom w czasie przygotowywania gofrów – jestem przekonana, że na jednych warsztatach kulinarnych na pewno się nie skończy! Bo przecież - ćwiczenia czynią mistrza! Kto wie, może niedługo nasi mali kuchmistrze wystartują w MasterChefie Juniorze! Jedno jest pewne - warsztaty okazały się fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów! A jak wiadomo - nic tak dobrze nie smakuje - jak jedzenie przyrządzone samemu!
Może na niektórych nie zrobi to dużego wrażenia! Ale nam ... nie o wrażenia innych tu chodzi, tylko o dobrą zabawę! Na początek (kulinarnej wyprawy) zaczęliśmy od gofrów! Bo od czegoś trzeba zacząć! Ale przecież nawet Magda Gessler zaczynała od … zmywaka!
A. Laska
Zdjęcia Warsztaty kulinarne.
Przedszkolny Ogródek
Już od wczesnej wiosny grupa "Biedronek", czyli dzieci 3 i 4 letnie rozpoczęły prace nad założeniem przedszkolnego ogródka. Na zdrowe i pyszne warzywa musimy jeszcze troszkę poczekać, ale efekty naszej pracy już widać.
Joanna Stasiak
Zdjęcia Przedszkolny ogródek.
ORIGAMI – czyli … PAPIEROWE CUDA!!!
Nie każdy ma świadomość, że origami (sztuka polegająca na składaniu papieru) - to
bardzo potężne narzędzie w rękach rodziców, nauczycieli i terapeutów. Ta wyjątkowa technika
nie wymaga żadnych nadzwyczajnych materiałów! Wystarczy tylko kwadratowa kartka papieru i dwie dłonie! Co poświadczyć mogą nasze przedszkolaki oraz ich rodzice, którzy biorąc udział w kwietniowych warsztatach - mieli okazję poznać tajniki origami, a tym samym wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi! I jak się okazało - złożenie kilku modeli, takich jak: tulipan, zając, statek, czy motyl … to nie lada wyzwanie! Ale dla chcącego – nic trudnego! Tym bardziej, że składanie papieru nie tylko usprawnia motorykę i wyostrza spostrzegawczość, ale przede wszystkim wymaga od dziecka wielkiego skupienia, koncentracji oraz dokładności! Tak niewiele trzeba – a tyle korzyści!
Wszystkie walory techniki origami są niezwykle ważne, ale najważniejsze to wspaniała zabawa oraz okazja do wspólnego spędzania czasu – oczywiście – RODZICÓW z DZIEĆMI!
Aneta Laska
Zdjęcia Wiosna z origami.
Konkurs dla dzieci - lotnisko w Babimoście!!!
Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zachęcamy do wzięcia udziału w lotniskowym konkursie plastycznym z okazji "Dnia Dziecka" ze wspaniałymi nagrodami!
Co trzeba zrobić?
Wystarczy przygotować pracę plastyczną nawiązującą do hasła „Z Lubuskiego w świat”, zawierającą elementy związane z samolotem i podróżowaniem z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost oraz wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65 -057 Zielona Góra z dopiskiem "Konkurs - Z Lubuskiego w świat". Prace można przesyłać do 30 maja br.
Jakie są zasady?
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat, mieszkających na terenie Województwa Lubuskiego. Prace powinny być wykonane na papierze, dowolną techniką (np. rysunek, wycinanka, wyklejanka, ołówek, kredki, farby, itp.) w formacie nie większym niż A1. Co ważne, praca musi zawierać wierszyk, rymowankę lub inny tekst zawierający hasło „Z Lubuskiego w świat”.
Co można wygrać?
Nagrodami są:
– za zajęcie I miejsca w konkursie: Apple iPad Wi-Fi + Cellular, 32GB (srebrny);
– za zajęcie II miejsca w konkursie: Apple iPhone SE, 32GB Gold (złoty);
– za zajęcie III miejsca w konkursie: bilet lotniczy dla uczestnika oraz opiekuna na przelot samolotem na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra do wykorzystania do 31.12.2018 r.
Patronat nad konkursem
Patronat honorowy nad konkursem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak. Patronat medialny sprawuje Gazeta Wyborcza, odział Zielona Góra/Gorzów Wlkp.Regulamin_konkursu_Dzien_Dziecka.pdf
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi – sadzenie drzew liściastych
W dniu 26 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Kolsku posadzili drzewa liściaste na terenie Starego Cmentarza w Kolsku. Każda klasa zakopała przy swoim drzewie „Kapsułę czasu”(mały, zakręcony słoiczek),
gdzie umieszczona została lista uczniów klasy, data, imię i nazwisko dyrektora szkoły oraz imię i nazwisko wychowawcy klasy.
Drzewa zostały przekazane szkole przez Nadleśnictwo w Sławie.
Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia były nauczycielki:
Alina Skrzypczak i Sylwia Mączewska przy współpracy z Iwoną Zawadzką przedstawicielką Rady Rodziców.Galeria zdjęć Dzień Ziemi.
Archiwum Aktualności